reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 maja 2018

Najszybszy sensor ToF

Najnowszy sensor ToF od STMicroelectronics jest w stanie z dużą dokładnością określać odległość z częstotliwością nawet 50 Hz. Ponadto też bez problemu radzić ma sobie z obiektami, niezależnie od ich koloru i połyskliwości.
Rutronik wprowadziło do swojej oferty nowe sensory Time-of-Flight (ToF) od STMicroelectronics. Sensor oznaczono symbolem VL53L1CXV0FY/1. Stanowi rozszerzenie rodziny FlightSense. Działa na zasadzie pomiaru laserowego.

Ma być najszybszym tego typu sensorem dostępnym na rynku. Jest w stanie efektywnie mierzyć odległość do 400 cm. Częstotliwość odświeżania danych sięgać tu ma nawet 50 Hz.

Komponent odnajdzie się w wielu różnych aplikacjach, jakich jak smart-home (w tym oświetlenie-smart), ale przede wszystkich w robotyce, w dronach, a ponadto w maszynach serwujących przekąski i napoje, inteligentnych półkach, systemach rozpoznawania gestów, systemach autofocus ze wsparciem laserowym, itp.

W strukturze komponentu, o wymiarach 4.9 na 2.5 mm, znajdziemy min.: emiter IR (940 nm), dedykowane filtry fizyczne, matrycę odbiorczą SPAD, dedykowaną optykę, itp. Zastosowana tu technologia zapewnia dokładne pomiary, niezależnie od koloru i połyskliwości obiektu mierzonego, co stanowić ma przewagę i wyraźną zaletę w stosunku do tradycyjnych sensorów ToF, jak podaje producent.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1