reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 maja 2018

Rdzenie bezpieczeństwa dla Chin

Silex rozszerzyło możliwości swoich rdzeni kryptograficznych, oferując wsparcie dla standardów SM2, SM3 i SM4, coraz popularniejszych algorytmów zapewniających bezpieczną komunikację w Chinach.
Dostawca kryptograficznych rdzeni IP, firma Silex Inside, rozszerzyła swoją ofertę rdzeni, które teraz wspierać mają standardy kodowania: SM2, SM3 i SM4. Są to standardy bezpiecznej komunikacji wykorzystywane między innymi przez władze w Chinach.

SM2 jest algorytmem kryptograficznym kluczy publicznych, który oparto na krzywych eliptycznych. Wykorzystuje się go między innymi przy generowaniu i weryfikacji podpisów cyfrowych.

SM3 jest z kolei algorytmem szyfrującym, zbliżonym nieco do SHA-256. SM4 jest za to algorytmem do symetrycznej kryptografii podobnym do AES-128. Są to standardy coraz powszechniej stosowane w Chinach w aplikacjach komercyjnych, w których bezpieczeństwo odgrywa bardzo ważną rolę. Mogą to być aplikacje bankowe, czy też telekomunikacyjne, a także jak wspomnieliśmy, aplikacje wykorzystywane przez władze chińskie.

Firma Silex wzbogaciła swoje rdzenie o wsparcie dla tych właśnie standardów. BA414EP wzbogacono o wsparcie dla SM2, BA413 wspierać ma SM3, a BA419 posiada obsługę SM4.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1