reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 maja 2018

Ciekawe, zaawansowane konwertery AOS.

Zastosowanie nowoczesnych technologii MOSFET AOS oraz architektury COT sprawia, że konwertery te są wartymi uwagi komponentami. Są wydajne, szybkie i stabilne. A przy tym są bardzo wygodne - można nimi sterować za pomocą I2C.
Firma Alpha and Omega Semiconductor Limited opracowała i zaprezentowała nową rodzinę regulatorów EZBuck z układem kontroli sterowanym poprzez interfejs I2C. Dzięki temu, projektanci gotowych aplikacji mają mieć ułatwione zadanie, a także uzyskać większą kontrolę i większą elastyczność.

Sporo konwerterów DC/DC posiada opcję dynamicznego skalowania napięciem. Wymaga to jednak najczęściej stosowania zewnętrznych komponentów do ustalenia parametrów pracy konwertera. Napięcie wyjściowe układów oznaczonych symbolami AOZ2231CQI-01 oraz AOZ2233CQI-02, będzie można ustalić za pomocą interfejsu I2C w zakresie od 0.6 do 1.79 V, w krokach co 9.375 mV.

Pierwszy z nich obsługiwać ma prądy o natężeniu do 4 A, drugi zaś do 8 A. Wysoką wydajność udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu nowej technologii MOSFET AOS oraz nowoczesnego, zaawansowanego pakowania. Technologia AOS zapewnia wysoką wydajność w całym zakresie obciążenia.

Komponenty operować mogą napięciami w zakresie od 6.5 do 28 V. Posiadają też wbudowany regulator 5.3 V, pozwalający na pracę z zasilaniem jednostronnym. Zastosowana architektura COT zapewnia bardzo dobry czas reakcji, co potęguje wysoką wydajność układu i poprawia także jego stabilność, jak również zmniejsza poziom tętnień.

Całość udało się zapakować w obudowę QFN o wymiarach 4 na 4 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1