reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 maja 2018

Smartfony bez ramek dzięki cienkiemu sterownikowi wyświetlaczy OLED

Najnowsza generacja sterowników MagnaChip zapewnia super-elastyczność, obsługując wyświetlacze OLED w wielu różnych konfiguracjach. Układ sterownika ma grubość zaledwie 40 nm i zapewnia świetną ochronę przed ESD i EMI.
Firma MagnaChip Semiconductor opracowała trzecią generację układów scalonych sterownika wyświetlaczy OLED (DDIC - „OLED display driver integrated circuit”). Układ ten ma pracować z nowoczesnymi wyświetlaczami OLED, które mogłyby znaleźć się w najnowszych modelach smartfonów, nie tylko tych z najwyżej półki.

Nowy układ DDIC od MagneChip obsługiwać może wyświetlacze o rozdzielczościach FHD (oraz FHD++) w wielu różnych konfiguracjach, w tym też tych standardowych, których współczynników długości boków wynosi 21:9 oraz tych, które pracują bez ramek, lub z zakrzywionymi brzegami. Możliwości jest wiele, jak zapewnia producent.

Warto także zwrócić uwagę, ze cały układ ma grubość zaledwie 40 nm. Z pewnością zmieści się pod każdym wyświetlaczem. Firma dzięki niemu już teraz wygrała batalię o najlepsze układy sterowników w swojej klasie.

Producent obiecuje ponadto możliwie najniższe zużycie energii oraz bardzo dobrą ochronę przed wyładowaniami ESD oraz EMI. Ponadto, w porównaniu do poprzedniej generacji, układ cechuje się lepszym odwzorowywaniem kolorów oraz zapewnić ma większą jednorodność jasności ekranu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1