reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 kwietnia 2018

12-bitowy, poczwórny ADC, który może polecieć w kosmos

Najnowszy ADC od Teledyne e2v jest bardzo szybkim i wyjątkowym przetwornikiem. Zbudowany w oparciu o cztery niezależne rdzenie, zapewnia dużą elastyczność i możliwości.
Teledyne e2v zaprezentowało swój najnowszy, najbardziej zaawansowany układ ADC oznaczony symbolem EV12AQ600. Jest to przetwornik cztero-kanałowy, 12-bitowy. Dzięki wbudowanej funkcji CPS („Cross Point Switch”), każdy z czterech rdzeni, odpowiedzialnych za pracę danego kanału, może pracować niezależnie, równolegle; samodzielnie lub w parze.

Właściwość ta czyni ten układ wyjątkowym i wartym uwagi. Szybkość przetwarzania sięgać ma nawet 6 Gsps, w przypadku pracy jednokanałowej. Przy czterech kanałach, szybkość próbkowania dla każdego z kanałów wynosić ma 1.5 Gsps.

Dodatkowo, możliwości oferowane przez niezależne rdzenie sprawiają, że przetwornik staje się bardzo elastycznym narzędziem o szerokich zastosowaniach. Ponadto, układ ma też funkcję synchronizacyjną, co ma ułatwić i umożliwić sprawne budowanie rozbudowanych systemów MIMO.

EV12AQ600 jest zaprojektowany w ramach projektu Interstellar. Układ ma stanowić idealny pomost, pomiędzy światem analogowym, a cyfrowym, jak podaje producent. Oferowany jest w obudowie odpornej na promieniowanie, dzięki czemu nie straszna mu praca w kosmosie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1