reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 25 kwietnia 2018

Zaawansowany moduł inercyjny ze wsparciem GNSS

Xsens zaprezentowało nowy, zaawansowany moduł inercyjny. Posiada wbudowane sensory ruchu, ale także wsparcie dla odbiorników GNSS, dzięki czemu dostarczać będzie komplet informacji o ruchu, pozycji, prędkości, itd.
Firma Xsens opracowała ciekawy moduł inercyjny, mierzący zaledwie 12 na 12 mm i ważący niecały 1 gram. Zużywa on też bardzo mało energii; mniej niż 100 mW. Dzięki takim parametrom, moduł ten będzie mógł być z powodzeniem wykorzystywany w aplikacjach niedużych i nastawionych na małą wagę, jak np. drony, sprzęt mapujący lub śledzący, itp.

Moduł ochrzczony został mianem MTi-7. W strukturze układów zawarto takie sensory jak: akcelerometr, żyroskop i magnetometr. Znajdziemy tu także wejście, do którego należy podpiąć odbiornik GNSS. Dzięki temu będziemy mogli otrzymywać dane nie tylko o aktualnej pozycji, ale także prędkości i orientacji.

Dane na wyjściu aktualizowane mają być z częstotliwością 800 Hz, przy opóźnieniu 2 ms. Za odpowiednie przetwarzanie danych odpowiadają specjalne wbudowane algorytmy Xsens. Dzięki nim dane z każdego z sensorów są synchronizowane z danymi z odbiornika GNSS albo z podpiętego barometru.

Dane wyjściowe o min. pozycji, prędkości, przechyłach, przekazywane mają być za pomocą interfejsów I2C, SPI lub UART. Moduł ma być także kompatybilny z Arduino. Próbki są już dostępne. Ceny zaczynać się mają od 109 USD przy zamówieniach na 5000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2