reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 25 kwietnia 2018

Bardzo wydajny regulator μModule

Nowy regulator z linii μModule oferuje dużą wydajność prądową sięgającą 4 A. Uwagę zwraca też bardzo szeroki zakres obsługiwanych napięć, do 58 V, a także zgodność z EN55022 oraz duże możliwości konfiguracyjne.
LTM4653 jest nowym układem regulatora od Linear Technology (Analog Devices), należący do linii μModule. Cechuje go ultra-niski poziom szumów oraz bardzo szeroki zakres akceptowanego napięcia wejściowego: od 3.1 do 58 V.

Układ ten jest komponentem o wysokim stopniu zintegrowania. Zawiera w sobie większość niezbędnych i odpowiednio dobranych elementów, w tym: tranzystor mocy MOSFET, kontroler przełączania, cewkę indukcyjną, filtry, itd.

Na wyjściu otrzymać możemy napięcie zaczynające się już od 0.5 V i sięgające 94% wartości napięcia zasilającego. Wydajność prądowa tego komponentu sięga 4 A. Częstotliwość przełączania jest regulowana w zakresie od 250 kHz do 3 MHz (domyślnie 400 kHz). Nie powinno być więc problemu w dostosowaniu się do wymagań aplikacji. Wartość ta ustawiana jest z pomocą pojedynczego rezystora. Jest też opcja synchronizacji z zegarem zewnętrznym.

LTM4653 może pracować równolegle w trybie PolyPhase. Regulator ma też z powodzeniem spełniać wymagania EN55022. Znajdziemy tu też dodatkowe funkcje, jak np. programowalne limitery napięciowe, soft-start, sygnalizator poprawnej pracy, itd. Nie zabrakło tu także odpowiednich zabezpieczeń.

Regulator dostępny ma być w obudowie BGA o wymiarach 15 na 9 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1