reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 18 kwietnia 2018

Wyświetlacz e-papierowy na mrozy

Nowy wyświetlacz e-papierowy od PDi, z matrycą TFT, zapewniać ma czytelny i wyraźny obraz oraz niskie zużycie energii. To co go wyróżnia jednak, to możliwość pracy w temperaturach dochodzących do nawet -25 stopni Celsjusza.
Firma Pervasive Displays (PDi) wypuściła na rynek nowy moduł wyświetlacza e-papierowego (EDP) z aktywną matrycą TFT. Wyświetlacz ten jest wyświetlaczem graficznym, prezentującym dane w prostej, ale czytelnej formie.

To co ma go jednak wyróżniać to wysoka odporność na niskie temperatury, dochodzące do -25 stopni Celsjusza. Sprawnie funkcjonuje w niskich temperaturach. Może być dzięki temu stosowany w wielu aplikacjach, dotychczas niedostępnych dla klasycznych wyświetlaczy tego typu.

2.13 calowy wyświetlacz oznaczono symbolem E2213HS091. Cechować ma go także wysoka rozdzielczość i bardzo niski pobór energii, jak na wyświetlacze tego typu przystało. Moduł oferowany jest ze zintegrowanym kontrolerem czasowym i innymi elementami wspierającymi, pomagając projektantom w opracowywaniu nowych rozwiązań.

Dzięki zastosowaniu monochromatycznej matrycy TFT, obraz pozostaje wyraźny i ostry. Technologia EDP z kolei sprzyja bardzo niskiemu zużyciu energii, dzięki swojej bistabilnej naturze. (potrzebnej jedynie przy odświeżaniu obrazu). Całość zbudowana została w postaci modułu CoG („Chip-on-Glass”).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1