reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 09 grudnia 2009

Dwa miliardy chipów Bluetooth w 2014

2 mld chipów Bluetooth oraz 1.5 mld chipów Wi-Fi zostanie dostarczona na rynek w roku 2014, z czego jedna trzecia znajdzie zastosowanie w komórkach.
‘Kilka czynników kreuje silny wzrost na rynkach chipów Bluetooth oraz Wi-Fi’ stwierdza Philip Solis z firmy analitycznej ABI. ‘Średnia cena sprzedaży w obu przypadkach ciągle spada. W przypadku Wi-Fi istotnym czynnikiem będzie upowszechnianie się Wi-Fi Direct, które umożliwia bezpośrednie komunikowanie się pomiędzy użytkownikami na małych odległościach. Wreszcie, wszędobylska technologia Bluetooth znajduje coraz więcej zastosować w połączeniu z innymi technologiami, takimi jak przykładowo radio FM radio, GPS czy Wi-Fi.’

Solis stwierdza również, iż połączenie Bluetooth z innymi technologiami w pojedynczym chipie pozwala na redukcję kosztów oraz miejsca na płytce, co jest istotną zaletą zwłaszcza w przypadku urządzeń przenośnych.

‘W roku 2014 technologia Bluetooth będzie obecna w 70% komórek oraz 83% netbooków’ W prognozie opublikowanej w październiku 2009 ABI przewiduje, iż w roku 2014 na rynku zostanie uplasowanych 2.5 mld chipów Bluetooth, co oznacza średnioroczną stopę wzrostu CAGR na poziomie 78%.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1