reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 kwietnia 2018

MCU 1.6 na 1.6 mm o bardzo małym apetycie

Nowe MCU od Maxim stworzono z myślą o wydajnej pracy, zwłaszcza w kwestii efektywności energetycznej. Najlepsza pod tym względem jednostka wymaga jedynie 50 uW/MHz.
Firma Maxim Integrated zaprezentowała swoje najnowsze, energooszczędne mikrokontrolery oznaczone symbolami MAX32660 oraz MAX32652. Komponenty te oparte zostały na rdzeniach ARM Cortex-M4F, które już same w sobie cechują się niskim zużyciem energii.

Zastosowaniem miałyby być głównie aplikacje zasilane z niedużych akumulatorów i baterii, np. urządzenia noszone. Mimo niewielkiego apetytu na energię, ale też małych gabarytów, komponenty te są w stanie wykonywać nawet bardziej złożone zadania i algorytmy.

Pierwszy z układów posiadać ma 256 kB pamięci Flash oraz 96 kB pamięci SRAM. Oferowany jest w obudowie WLP o wymiarach 1.6 na 1.6 mm. Cechuje go świetna wydajność energetyczna, pozwalająca na osiągnięcie niskiego zużycia energii na poziomie 50 uW/MHz.

Drugi z układów wyposażono w nieco więcej pamięci: 3 MB oraz 1 MB odpowiednio Flash i SRAM. Obsługiwana częstotliwość taktowania sięgać ma 120 MHz. W układzie znajdziemy także nieco większy zestaw peryferii, w tym: kontroler USB 2.0 High-Speed, kontroler kart SD, kontroler wyświetlaczy TFT, silnik bezpieczeństwa, itp.

Niemal wszystko co może się przydać do zbudowania pełnoprawnej, bezpiecznej i efektywnie pracującej aplikacji IoT. Znajdziemy tu też wsparcie dla HyperBus oraz XcellaBus, umożliwiając podłączenie do mikrokontrolera dodatkowej szybkiej pamięci zewnętrznej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2