reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Farnellelement14 Komponenty | 14 marca 2018

Farnell element14 wprowadza nowy Raspberry Pi 3 Model B+

Ulepszony Raspberry Pi ma mocniejszy procesor, szybszy Ethernet i dwuzakresowy układ sieci bezprzewodowej.

Raspberry Pi 3 Model B+ został zbudowany w oparciu o nowy, 4-rdzeniowy, 64-bitowy procesor aplikacyjny Broadcom BCM2837, taktowany zegarem 1,4 GHz, co czyni go o 15% szybszym niż Raspberry Pi 3 Model B. Dzięki temu komputer oferuje zwiększoną wydajność, istotną zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i w rożnego rodzaju aplikacjach hobbystycznych. Pozostałe usprawnienia zostały przygotowane z myślą o rosnącym rynku projektów profesjonalnych, w których omawiana płytka stanowi komputer wbudowany – informuje firma w komunikacie. Wśród ulepszeń znalazły się:
  • dwupasmowy interfejs sieci bezprzewodowej LAN, oparty o nowy układ scalony firmy Cypress, wspierający Wi-Fi IEEE 802.11ac na częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz oraz Bluetooth 4.2.
  • usprawnione zarządzanie temperaturą.
  • szybszy interfejs ethernetowy (Gigabit Ethernet przez USB 2.0, pozwalający uzyskać maksymalnie 300 Mb/s).
  • technologia Power over Ethernet (PoE) na złączu RJ45, pozwalająca na obsługę zasilania PoE przez nową płytkę rozszerzeń PoE HAT.
Wykorzystane podzespoły bezprzewodowe ułatwiają certyfikację gotowych urządzeń poprzez zastosowanie uproszczonych procedur, opartych o zgodność użytych modułów z normami. W efekcie testy potrzebne do zweryfikowania zgodności całego, gotowego urządzenia są krótsze, co zmniejsza koszty i czas, potrzebne na wprowadzenie produktu na rynek. Eben Upton, CEO of Raspberry Pi Trading powiedział: - Gdy dwa lata temu wprowadziliśmy Raspberry Pi 3, spodziewaliśmy się wzrostu jego zastosowania jako komputera wbudowanego, szczególnie w projektach związanych z IoT. Bardzo się ucieszyliśmy z zainteresowania, jakie płytka wzbudziła wśród profesjonalnych inżynierów. Dzisiejsze wprowadzenie Raspberry Pi 3 Model B+ to nasza odpowiedź na poprzedni sukces, w ramach której postaraliśmy się dopracować ten minikomputer pod kątem szerokiego zakresu aplikacji. Nowa płytka nie tylko pozwala na szybsze przetwarzanie danych, ale i na szybsze przesyłanie informacji przez sieć przewodową oraz zwiększa możliwości komunikacji bezprzewodowej. Natomiast dzięki uproszczonej, modułowej certyfikacji pod kątem zgodności z normami oraz takiemu samemu jak dotąd, wyjątkowemu wsparciu, oferowanemu przez społeczność i fora, użytkownicy mogą uczyć się, tworzyć i wprowadzać produkty na rynek szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej. Mamy nadzieję, że nowy komputer będzie się wam podobał tak samo, jak nam. Technologia Power over Ethernet będzie wspierana przez nową, oficjalną płytkę rozszerzeń PoE dla Raspberry Pi, dostępną do nabycia w sklepie Farnell element14 od lata 2018. Raspberry Pi 3 Model B + można nabyć jako samodzielną kartę i jako element 14 Starter Pack, w tym wstępnie zainstalowaną kartę Micro-SD 16 GB z fabrycznie zainstalowanym NOOBS, zasilaczem Raspberry Pi 2.5A oraz futerałem.
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-1