reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© swhite dreamstime.com Technologie | 13 marca 2018

WiFi stworzone specjalnie z myślą o IoT

Silicon Labs stworzyło transceiver i oparty na nim moduł SiP, zaprojektowany z myślą o aplikacjach pracujących bezprzewodowo i wykorzystujących komunikację poprzez WiFi. Zapewniają bardzo dobre parametry komunikacyjne, a także super niskie zużycie energii, świetnie wpasowuje się w ideę aplikacji IoT.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 4 października 2018 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2018. Przeszło 50 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Silicon Labs zaprezentowała swoje nowe portfolio WiFi, dzięki któremu będzie można jeszcze łatwiej tworzyć nowe rozwiązania i aplikacje, wykorzystujące komunikację bezprzewodową WiFi. Mowa tu o aplikacjach mających pracować samodzielnie przy zasilaniu z baterii lub akumulatorów. Przykładem mogą być bezprzewodowe kamery bezpieczeństwa IP lub urządzenia medyczne. Transceivery WF200 i moduły WFM200 zostały specjalnie zoptymalizowane pod kątem zmniejszenie zużywanej energii, zachowując bardzo dobre parametry łączeniowe, w tym wysoką wydajność i nieprzerwaną komunikację. Komponenty WF200 i WFM200 wspierać mają standard 802.11 b/g/n na paśmie 2.4 GHz. Jak podaje Daniel Cooley z Silicon Labs, nowe produkty mają świetnie odnajdować się w aplikacjach IoT. Zostały specjalnie zaprojektowane pod tym kątem, jako pierwsze tego typu komponenty na rynku. Dzięki tym układom, deweloperzy będą w stanie szybciej i sprawniej tworzyć nowe, energooszczędne aplikacje, które zasilane będą z baterii lub akumulatorów. Aplikacje takie będą mogły być także mniejsze. Jest to zasługa szczególnej budowy modułów WFM200 w formie układów SiP („System-in-Package”), zawierającej w sobie też wbudowaną antenę. WF200 z kolei oferuje dodatkowo możliwość zredukowania kosztów dzięki większej elastyczności i budowie aplikacji pod wymiar.
„Szacuje się, że rynek urządzeń i aplikacji IoT, stanowiących elementy węzła sieci, ma zacząć wkrótce rosnąć, by z osiągniętych 128 milionów w 2016 roku wzejść do ponad 584 milionów w 2021” - Christian Kim, starszy analityk, IHS Markit.
Do zalet obu układów zaliczyć można:
  • bardzo mały prąd pracy przy nadawaniu (TX): około 138 mA,
  • bardzo mały prąd pracy przy odbiorze (RX): około 48 mA,
  • bardzo małe średnie zużycie około 200 uA (DTIM = 3),
  • duża moc 115 dBm, co wpływa na duży zasięg,
  • wbudowana antena i możliwość bezkonfliktowego współistnienia z innymi sieciami pracującymi na paśmie 2.4 GHz,
  • zaawansowane funkcje zabezpieczające, w tym bezpieczny rozruch, szyfrowanie ze wsparciem AES, PKE i TRNG, itp.
  • certyfikaty FCC, CE, IC, a także japońskie i południowo-koreańskie, co przekłada się na możliwość tworzenia aplikacji mogących pracować w niemal każdym miejscu na świecie,
  • bogate wsparcie software’owe, w tym nowoczesne narzędzia deweloperskie i sterowniki pod systemy Linux.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 20 2020 13:46 V18.11.9-2