reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 marca 2018

LED CoB o wydajności 130 lm/W przy CRI 90

Nowe CoB LED od Lumileds z rodziny LUXEON mają cechować lepszą wydajnością, a także poprawioną rezystancją termiczną. Ich sprawność to około 130 lm/W, przy zachowaniu wysokiego CRI.
Firma Lumileds poinformowała o wypuszczeniu na rynek nowej, czwartej już generacji swoich wydajnych komponentów LED CoB („Chip-on-Board”), należących do rodziny LUXEON. W stosunku do poprzednich generacji, a także konkurentów, nowe komponenty mogą poszczycić się poprawioną wydajnością o co najmniej 5%.

Ogólna wydajność tych komponentów wynosić ma 130 lm/W, przy zachowaniu wysokiego współczynnika CRI, wynoszącego 90. Jeśli zadowolilibyśmy się współczynnikiem na poziomie 70, możemy otrzymać komponenty oferujące wydajność na poziomie przekraczającym nawet 170 lm/W.

Tak dobre wyniki udało się osiągnąć dzięki zmianom projektowym w konstrukcji, a także usprawnionym procesom przetwarzania fosforu. Zmiany dotknęły także same procesy produkcyjne. Większa precyzja również przyczyniła się do poprawy wyników wydajnościowych tych komponentów.

Poprawie uległa też rezystancja termiczna, o około 25%. Dzięki temu gotowe aplikacje będą mogły być jeszcze mniejsze, nie tracąc na ilości generowanego światła.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-2