reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 lutego 2018

Programowy GPS dla DSP Cadence już dostępny

Nowy odbiornik programowy od GSN i Cadence umożliwi dodanie funkcji lokalizacji (obsługi GNSS), bez konieczności dodawania do aplikacji dedykowanego komponentu lub modułu sprzętowego. Rozwiązanie to jest małe, energooszczędne i koszto-oszczędne.
Firmy Cadence Design Systems oraz Galileo Satellite Navigation wspólnie opracowały programowy odbiornik GPS („software-based GNSS”), mogący zostać wykorzystany w układach DSP Cadence Tensilica Fusion F1.

Ten programowy odbiornik GNSS ma umożliwić w dość prosty sposób dodanie funkcji lokalizacyjnej dla aplikacji IoT, nastawionych na niski koszt wytworzenia. Dzięki możliwości zrezygnowania z klasycznego odbiornika GPS, koszt budowy takich aplikacji może pozostać dość niski, przy jednoczesnym dodaniu nowej funkcjonalności.

Mowa tu rzecz jasna o aplikacjach opartych na wspomnianych układach DSP. Oprócz tego, że zwiększy się funkcjonalność przy zachowaniu niskiego BOM, nie zwiększy się powierzchnia płytki i gotowej aplikacji, a także nie wzrośnie znacząco zużycie energii, wywołane dodaniem nowego komponentu.

GSN dołożyło starań, by ich nowy odbiornik programowy był jak najefektywniejszy i mógł pracować przy niskich wymaganiach. Dlatego też może pracować w układach taktowanych z częstotliwością już od 110 MHz, pozwalając na obsługę nawet dwunastu satelit.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2