reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 lutego 2018

Układy nadzorujące od Diodes Inc

Nowe monitorujące układy nadzorujące od Diodes nie zajmują wiele miejsca i nie zużywają zbyt wiele energii. Są za to precyzyjne i programowalne, pozwalając np. na zmianę opóźnienia ich aktywacji.
Firma Diodes Incorporated zaprezentowała swoje nowe miniaturowe układy nadzorujące oznaczone jako PT7M3808. Oferowane są w kilku różnych wariantach ze względu na wartość napięcia, od 0.9 do 5 V. Próg ten można regulować w zakresie około 0.4 V.

Komponenty te mają znaleźć swoje zastosowanie jako układy monitorujące, wspierające mikroprocesory różnego typu. Cechuje je wysoka dokładność, sięgająca 0.5%. Monitorować mogą napięcia od 3.3 do 5 V.

Czas opóźnienia zadziałania także można regulować, w zakresie od 1.25 do 10 ms, poprzez zmianę wartości przyłączone kondensatora (do wejścia CT). Wartości te można zwiększyć. 20 ms uzyskamy gdy całkowicie zrezygnujemy z kondensatora, zaś 300 ms osiągniemy łącząc CT z nóżką zasilania (VDD).

Dzięki nim będzie możliwe precyzyjne wdrożenie funkcji ‘power-on reset’ dla mikroprocesorów i innych układów cyfrowych, przy jednoczesnym zapewnieniu jak najmniejszego zużycia energii. Uwagę zwracają także małe gabaryty układów. Oferowane są w dwóch wariantach obudowy: SOT26 oraz DFN2020-6.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2018 11:01 V9.5.5-2