reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 lutego 2018

Przezroczysty czytnik linii papilarnych

JDI dzięki rozwojowi technologii pojemnościowych na szkle stworzyła niezwykły sensor, który jest w stanie odczytać linie papilarne, z wykorzystaniem nowatorskiej technologii pojemnościowej.
Japońska firma Japan Display Inc. (JDI) opracowała niezwykły sensor – czytnik linii papilarnych. Zbudowany został w oparciu o nowatorską technologię pojemnościowego dotyku, co umożliwiło umieszczenie elementów sensora na szkle, czyniąc jego aktywną powierzchnię przezroczystą.

Bazą była technologia wykrywania dotyku na powierzchniach szklanych. Całość zintegrowano z wyświetlaczem Pixel Eyes, wykorzystywanym w smartfonach lub kamerach/aparatach, do wykrywania dotyku.

Ta jednak, dzięki JDI wyewoluowała. Udało się znacząco poprawić właściwości wykrywające zmiany pojemności do tego stopnia, że możliwe jest wykrycie zmian wywoływanych przez bruzdy na opuszkach palców, a więc elementów budujących linie papilarne.

Rozwój ten umożliwił stworzenie sensora linii papilarnych na szkle. Technologia będzie dalej rozwijana, lecz już teraz można zamówić sensory w różnych rozmiarach. Przykładowo, sensor 8 na 8 mm zapewniać ma rozdzielczość 160 na 160 pikseli (508 dpi).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2