reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 lutego 2018

Kontrolery Ethernet dla wydajnych platform motoryzacyjnych

Nowe kontrolery od Aquantii umożliwią tworzenie wysoce wydajnych sieci IVN, co umożliwi przejście samochodów autonomicznych na poziom 5. Wpłynie to tym samym na poprawę bezpieczeństwa.
Firma Aquantia zaprezentowała swoją nową linię produktową, stworzoną przy współpracy z Nvidia. Dzięki temu, nowe produkty Aquantii zapewniają wydajne (multi-gig) sieciowe dla wysoce wydajnych platform motoryzacyjnych, takich jak DRIVE Xavier i DRIVE Pegasus.

Oferta kontrolerów Aquantii oferować ma takie układy jak:
  • AQV107 - Multi-Gig PHY,
  • AQVC107 kontroler Ethernet na PCIe; Multi-Gig MAC+PHY
  • AQVC100 kontroler PCIe Multi-Gig (tylko MAC).


Wszystkie oferować mają transfer danych na poziomie 10 GbE poprzez przewody miedziane. Dzięki tym kontrolerom możliwe będzie sprawniejsze tworzenie sieci IVN (Multi-Gig In-Vehicle Network) dla pojazdów autonomicznych. Przyśpieszy to przesyłanie danych z licznych sensorów, co zapewni sprawniejszą pracę całego systemu, jak zapewniają twórcy.

Nowa architektura sieciowa w samochodach autonomicznych jest konieczna, by móc przejść z poziomu 4 na poziom 5. Chodzi o wsparcie bardzo szybkiego przesyłania dużej ilości danych w sieciach IVN. Wiąże się to z rosnącą liczbą sensorów, a także z wykorzystywaniem kamer o coraz większych rozdzielczościach.

Efektem tego jest poprawa efektywności pracy systemy, a to z kolei prowadzi do poprawy bezpieczeństwa, zarówno dla użytkowników samochodu, jak i innych uczestników ruchu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1