reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 stycznia 2018

Boczniki motoryzacyjne 0.3 mΩ

Rohm zaprezentował nową serię rezystorów bocznikowych, cechujących się ultra-niską rezystancją. Stworzone w oparciu o nowoczesne i wydajne materiały, umożliwiają pracę z dużą mocą. Są przy tym wytrzymałe i odporne.
Firma Rohm Semiconductor zaprezentowała nową serię PSR100. Są to nowoczesne rezystory bocznikowe o bardzo niskiej rezystancji, wynoszącej zaledwie 0.3 mΩ. Stworzone zostały na bazie nowoczesnych stopów metali, zapewniającej wysoką wydajność, przy pracy jako element rezystancyjny.

Oprócz ultra-niskiej rezystancji, komponenty te cechuje także świetny współczynnik temperaturowy, od 50 ppm do 150 ppm. Zastosowanie nowoczesnych procesów pozwala na pracę z mocą do 3 W.

Producent oferuje komponenty o rezystancji od wspomnianej wartości 0.3 mΩ do 3 mΩ. Tolerancja wynosić ma około 1% (F). Nie straszne im są temperatury z zakresu od -55 do 170 stopni Celsjusza. Całość udało się zamknąć w wymiarach 6.35 na 3.05 mm.

Seria PSR100 ma znaleźć zastosowanie przede wszystkim w aplikacjach motoryzacyjnych i przemysłowych, lecz z powodzeniem odnajdzie się też w wielu innych, jak zapewnia producent. Mogą to być np. ładowarki, kompresory elektroniczne, EPS, UPS, itp.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1