reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 stycznia 2018

Kompaktowy kontroler zasilania awaryjnego na superkondensatorach

Nowy kontroler od Analog Devices (Linear Technology) pomoże w budowaniu samodzielnego, wydajnego, szybkiego i dokładnego oraz bezpiecznego systemu zasilania zapasowego. Wpływa na to min. bogata funkcjonalność.
Firma Analog Devices wypuszcza nowy kontroler ładowania i zasilania zapasowego, który zawierać ma kilka ciekawych, nowoczesnych funkcji. Wśród nich znajdziemy ochronny układ front-endowy i niemal wszystko to, co potrzebne jest do efektywnej i samodzielnej pracy jako układ zasilania zapasowego, wykorzystującego superkondensatory jako akumulatory energii.

Kontroler (typu ‘hot-swap’) oznaczony został symbolem LTC3351 (Linear Technology). Elementem wykonawczym mają być zewnętrzne tranzystory MOSFET (z kanałem N), zapewniające małe straty.

Producent zapewnia, że układ jest bardzo szybki. Przerwa w zasilaniu powinna być minimalna. Wśród możliwości oferowanych przez układ warto też wspomnieć o funkcji kontroli PowerPath, systemie ładowania i balansowania (super)kondensatorów, monitorowanie ich sprawności, itp.

Pracować może z napięciem wejściowym od 4.5 do 35 V, a także z prądem o natężeniu do 10 A. Zastosowaniem mają być takie aplikacje, jak np.: zasilanie dysków SSD lub pamięci NVDIMM, urządzenia medyczne, przemysłowe, itp.

Obsługiwać może od 1 do 4 czterech superkondensatorów, zapewniając odpowiednią ochronę dla nich, jak i pozostałym elementom aplikacji. W sprawnym i dokładnym monitorowaniu stanu kondensatorów pomaga wbudowany przetwornik ADC o rozdzielczości 16-bitowej.

Wszystkie parametry i status pracy kontrolera można odczytywać za pomocą interfejsu 2-wire I2C. Można też ustawić poziomy alarmowe. Całość udało się zmieścić w niewielkiej obudowie QFN o wymiarach 4 na 4 mm. Operować może w temperaturach od -40 do 125 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1