reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 25 stycznia 2018

Wytrzymałe i żywotne diody UVC od Vishay

Vishay zaprezentowało nowe diody UVC, przeznaczone do oczyszczania i sterylizacji, jako zastępstwo dla lamp rtęciowych. Cechuje je dużo większa wytrzymałość i żywotność w stosunku do nich, a także atrakcyjniejsza efektywność.
VLMU60CL..-280-125 to nowe diody emitujące światło ultrafioletowe UVC („short wavelength ultraviolet”). Są to komponenty bazujące na technologiach kwarcowych i ceramicznych. Komponenty te będą nowością w ofercie Vishay Intertechnology.

Znaleźć mają swoje miejsce w aplikacjach związanych z oczyszczaniem, sterylizacją, itp. Stanowić mają zastępstwo dla lamp rtęciowych UVC. Jak zapewnia producent, nowe diody cechuje ekstremalnie długa żywotność.

Generowane jest światło o długości fali z zakresu od 270 do 290 nm. Moc świetlna wynosić ma około 3.8 mW, przy zasilaniu prądem o natężeniu 20 mA i napięciu 4.4 V. Kąt padania światła wynosić ma około 62.5 stopnia (czyli nieco więcej niż oferują podobne komponenty w typowych obudowach PLCC-2).

Zamknięto je w obudowie o wymiarach 6 na 6 mm. Wysokość komponentów to tylko 1.6 mm. Są to też komponenty o dużej wytrzymałości (MSL-3 zgodnie z J-STD-020). Dostępne mają być na rynku w pierwszym kwartale 2018.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1