reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 stycznia 2018

Pamięci MRAM trafiają na rynek

Everspin Technologies rozpoczyna masową produkcję swoich kości pamięciowych STT-MRAM. Już niedługo pojawią się w ofercie. Oferować mają niesamowitą prędkość, bijąc tym pamięci NAND Flash.
Firma Everspin Technologies Inc. poinformowała, że rozpoczyna produkcję masową swoich kości pamięciowych opracowanych w technologii STT-MRAM („spin-transfer torque magnetic RAM”), z wykorzystaniem procesu 40 nm.

Nowe kości pamięciowe mają korzystać z interfejsu ST-DDR3 i mieć pojemność 256 Mb (mega-bitów). Jest to kolejny krok w upowszechnieniu tej technologii. Pamięci te były dostępne dla zainteresowanych jak do tej pory, lecz w pojedynczych egzemplarzach (próbki).

Dzięki technologii STT-MRAM, a także wykorzystaniu interfejsu DDR3, nowe pamięci oferować mają niesamowitą wydajność. Szybkość zapisu ma być nawet 100 tysięcy razy większa, niż w przypadku klasycznych pamięci NAND Flash.

Warto przypomnieć również, że producent zapowiedział także, że w niedługim czasie na rynku pojawią się komponenty oparte na tej technologii, lecz o pojemności znacznie większej, bo 1 Gb.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2