reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 stycznia 2018

Prosty w wykorzystaniu, wszechstronny sterownik LED

Nowy sterownik LED od Infineon umożliwia szybkie i proste budowanie aplikacji LED o różnym przeznaczeniu. Posiada min. funkcje kompensacji spadku napięcia na diodach LED, co wpływać ma na ogólną poprawę efektywności.
Firma Infineon zaprezentowała swój nowy sterownik diod LED ze sterowaniem prądowym. Oznaczony został symbolem BCR430U. Przeznaczony jest do samodzielnej pracy przy zasilaniu łańcuchów diod LED.

Wydajność prądowa układu wynosić ma maksymalnie 100 mA. Spadem napięcia to tylko 135 mV (przy 50 mA). Układ zawiera funkcję kompensacji spadku napięcia na diodach, co ma wpływać na poprawę efektywności całej aplikacji.

Układ przykuwa też uwagę prostotą w wykorzystaniu. Nie ma potrzeby korzystania z zewnętrznego tranzystora, a podłączenie dodatkowych diod LED nie wymaga zmian w zasilaniu (np. napięcia zasilania).

Zastosowań dla tego sterownika ma być wiele; od oświetlenia architektonicznego, pod podświetlenie wyświetlaczy LCD, na znakach informacyjnych kończąc. Dostarczany ma być w obudowie SOT-23-6. Napięcie zasilania powinno znaleźć się w zakresie od 6 do 42 V.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2