reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 stycznia 2018

Łatwiejsze wejście w aplikacje IoT i M2M

Nowy niewielki moduł od Conrad posiada spore możliwości, własny system operacyjny i wymiany danych. Dzięki niemu naprawdę łatwo i szybko będzie można opracować własne aplikacje IoT, od prostych, po zaawansowaną automatykę, przy stosunkowo niewielkich kosztach.
Współpraca firmy Conrad z Elco Industrie Automation oraz Microtronics zaowocowała powstaniem specjalnego zestawu (kitu), pozwalające na łatwiejsze i szybsze tworzenie aplikacji IoT, M2M, czy też Industry 4.0, jak również wejście na ten rynek.

Mowa tu o starter kit: C-Control 10. Niewielki moduł zawierać ma w sobie pokaźną liczbę elementów. Na płytce IoT znajdziemy dedykowany układ M2M SIM, kilka sensorów, wejścia analogowe i cyfrowe GPIO, wsparcie dla USB, SPI, UART, I2C, a także wsparcie dla interfejsu Bluetooth.

Do płytki można podłączyć jak podaje producent niemal dowolny sensor, jak również element wykonawczy. Układ zawiera także funkcje dokonywania akwizycji danych, np. o temperaturze. Dane przekazywane mają być do platformy Conrad Connect poprzez sieć GSM.

Dane następnie będzie można odczytać na dowolnym urządzeniu, wprost z chmury. System ten umożliwiać ma możliwość szybkiego i taniego wejścia w aplikacje M2M, nawet bez wiedzy o komunikacji sieciowej z wykorzystaniem standardów GSM i pokrewnych.

Możliwości oferowane przez zestaw obejmują szeroki zakres zastosowań: od monitorowania i diagnostyki, poprzez systemy zarządzania, na bardziej zaawansowanych systemach automatyki kończąc. Dane przekazywane są z wykorzystaniem szyfrowania AES oraz autoryzacji.

Moduł ma wymiary 39 na 32 mm i wysokość 6 mm. Posiada swój własny system operacyjny i jest niemal od razu gotowy do działania. Aplikacje bazujące na nim można tworzyć bardzo sprawnie, korzystając z dostarczanych przez producenta narzędzi.

Sercem jest układ oparty na rdzeniach ARM Cortex-M3. Całość została tak zaprojektowana, by zużywać niewielkie ilości energii, dzięki czemu z powodzeniem może służyć także w aplikacjach mobilnych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1