reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 stycznia 2018

Nowa motoryzacyjna rodzina MPSoC dla aplikacji ADAS

Nowe układy MPSoC od Xilinx to wysoce zintegrowane jednostki spełniające wymagania ASIL-C. Wspierają nowoczesne funkcje bezpieczeństwa. Wykonywane są wydajnie w czasie rzeczywistym, dzięki „bezpiecznej wyspie”.
Firma Xilinx zaprezentowała nową rodzinę XA Zynq UltraScale+ MPSoC, posiadająca kwalifikację motoryzacyjną AEC-Q100, z certyfikatem ISO 26262 co pozwala spełniać wymagania ASIL-C. Układy oparte zostały na zaawansowanych i wydajnych jednostkach (PS – processing system) 64-bitowych, integrujący w sobie cztery rdzenie ARM Cortex-A53 i dwa rdzenie Cortex-R5.

Całość dopełniają jednostki logiki programowalnej (PL) oparte na architekturze UltraScale. Zapewnia to wysoką skalowalność oferowanego rozwiązania, jak również wysoką wydajność przy niskim zużyciu energii (dobry stosunek wydajności/wat).

W układach tej rodziny wbudowano także krytyczne funkcje bezpieczeństwa i liczne dodatkowe funkcje zabezpieczające. Znajdziemy tu także ciekawą opcję, jaką jest „bezpieczna wyspa” („safety island”). Jest to funkcjonalność umożliwiająca sprawne przetwarzanie zabezpieczonych danych w czasie rzeczywistym. Ma to pomóc w spełnieniu wymagań ASIL-C.

Poza wyspą, układ umożliwia, za pośrednictwem logiki programowalnej, tworzenie dodatkowych funkcji i układów wsparcia dla systemów bezpieczeństwa dostosowanych pod konkretne aplikacje, takie jak monitory, watchdogi, itd.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2