reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 04 stycznia 2018

Sensory prądowe na pasmo 1 MHz z mocną izolacją

Nowe sensory od Allegro Microsystems to proste, ale dokładne czujniki prądowe, oferujące konfigurowalną funkcję informującą o przekroczeniu dopuszczalnego natężenia prądu, a także mocną izolację galwaniczną.
Firma Allegro Microsystems zaprezentowała dwa nowe sensory prądowe, oznaczone symbolami ACS732 oraz ACS733. Mają to być pierwsze tego typu komponenty zoptymalizowane do pracy z pasmem 1 MHz.

Dodatkowo, jest tu izolacja galwaniczna, której wytrzymałość to około 3600 V(RMS). Pomiar prądu odbywa się z wykorzystaniem czujnika Halla. Ciekawostką jest tu funkcja detekcji zbyt dużej wartości prądowej, którą można skonfigurować pod własne potrzeby.

Całość udało się zamknąć w niewielkiej obudowie SOIC-16 w szerszym wariancie i o niskim profilu. Zastosowaniem mogą być aplikacje sterowania silnikami, monitorowania i zarządzania obciążeniem lub zasilaniem, wykrywanie przeciążeń, itd. Komponenty są już wstępnie skalibrowane na etapie produkcji.

Rezystancja toru prądowego (wykonanego z miedzi) jest niewielka i wynosi około 1 mΩ. Aby zniwelować wpływ pól magnetycznych w sąsiedztwie, pomiar wykonywany jest metodą różnicową. Zapewnia to dużą dokładność. Pozwoli też na uproszczenie gotowej aplikacji, poprzez rezygnację z dodatkowych sekcji izolujących, wzmacniaczy, itp.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2