reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 stycznia 2018

Praktyczny moduł ToF do wielu aplikacji

Moduł ToF pozwoli na bardzo sprawną i prostą implementację funkcjonalności pomiaru odległości w rozdzielczości 8 na 8 pikseli, dla wielu różnych aplikacji.
Espros Photonics zaoferowało zestaw ewaluacyjny epc611 w postaci gotowego modułu ToF. Umożliwi to implementację tej funkcjonalności do gotowej aplikacji w prosty, szybki sposób.

Zestaw składa się przede wszystkim z dedykowanego sensora obrazu o rozdzielczości 8 na 8 pikseli, zoptymalizowanego do pracy jako sensor Time-of-Flight. Operować może w jednym z siedmiu trybów, dzięki czemu odnajdzie się w wielu różnych aplikacjach.

Przykładem mogą tu być drony. Moduł umożliwia prostą implementację czujnika wysokości, który będzie nie tylko niewielki, ale będzie także zużywał bardzo mało energii, jak zapewnia producent. Z powodzeniem może także pracować jako czujnik pozwalający na uniknięcie kolizji z innymi obiektami.
Wymiary sensora to tylko 2.6 na 2.7 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1