reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 grudnia 2017

Ultrawytrzymałe oscylatory MEMS do zastosowań motoryzacyjnych

Nowe oscylatory MEMS od SiTime to niesamowicie wytrzymałe komponenty, bijąc na głowę ich odpowiedniki kwarcowe. Zapewniać mają wysoką trwałość i stabilność.
SiTime Corporation wprowadziło na rynek swoje dwa nowe oscylatory oznaczone symbolami SiT9386 oraz SiT9387. Są to komponenty o dużej wytrzymałości, mające znaleźć zastosowanie przy taktowaniu procesorów AI, w samochodowych superkomputerach (wchodzących w skład takich systemów jak np. ADAS). Świetnie też odnajdą się przy obsłudze superszybkich interfejsów, takich jak PCI Express i Ethernet 100G.

Oscylatory te wykonane zostały w oparciu o technologię MEMS. Zapewniać mają ogromną wytrzymałość i niezawodność. Nie straszne im są silne wibracje i uderzenia, do nawet 10000g (mają więc wytrzymałość nawet 30-krotnie wyższą niż ich odpowiedniki kwarcowe). Cechuje MTBF na poziomie nawet miliarda godzin.

Bez problemu mogą pracować w temperaturach od -40 do 105 stopni Celsjusza. Zapewniają wysoką niezawodność i stabilność, jak zapewnia producent. Na uwagę zasługuje też niski poziom szumów (0.02 ps/mV PSNR), nawet podczas pracy w wymagających warunkach).

Komponenty oferować mają możliwość pracy z częstotliwościami od 1 MHz do 725 MHz (z dokładnością do 6 miejsc), z jitterem (RMS) nie większym niż 0.23 ps. Stabilność częstotliwościowa zapewniona jest do 25 ppm.

Dostępne mają być w obudowach 3.2 na 2.5 mm, a także nieco większej, w standardzie przemysłowym: 7 na 5 mm.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 11 2018 12:47 V11.8.0-2