reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 grudnia 2017

Motoryzacyjne pamięci Flash zgodne z UFS 2.1

Nowe pamięci Flash NAND od Toshiby są nie tylko pojemne, ale i szybsze (nawet 7-krotnie) od konkurencyjnych eMMC. Znajdziemy tu także dodatkowe funkcje, przydatne w aplikacjach motoryzacyjnych.
Toshiba Memory Europe GmbH przedstawiła swoje nowe wbudowane pamięci Flash NAND, przeznaczone min. do aplikacji motoryzacyjnych. Oferują one zgodność z JEDEC UFS w wersji 2.1. Posiadają ponadto kwalifikację AEC-Q100 (Grade 2).

Pamięci te zbudowano z wykorzystaniem procesu 15 nm. Znajdziemy tu także wbudowany kontroler. Oferowane mają być w kilku wersjach pojemnościowych: 16, 32, 64 i 128 GB. Pojawić się ma także nieco większa wersja o pojemności 256 GB.

Zastosowanie interfejsu UFS zapewniać ma szybką pracę pamięci. Osiągać mają nawet 850 MB/s przy odczycie sekwencyjnym oraz 50 kIOPs przy odczycie losowym (random read). Są to więc wartości nawet 2.7 oraz 7.1 raza wyższe, niż w przypadku konkurencyjnych pamięci eMMC.

Dodano tu również dodatkowe funkcje, specjalnie z myślą o aplikacjach motoryzacyjnych. Mowa tu o funkcji odświeżania („Refresh”), kontroli termicznej („Thermal Control”) oraz rozszerzonej diagnostyce. Pierwsza z nich pomaga w wydłużeniu czasu przydatności zapisanych danych, odświeżając je. Druga chroni przed przegrzaniem, a rozszerzona diagnostyka dostarczy szerszych informacji o kondycji układu.

Komponenty te pracować mogą w temperaturze od -40 do 105 stopni Celsjusza. Dostępne mają być w obudowach 11.5 na 13 mm w przypadku pojemności do 128 GB, oraz 12 na 16 w przypadku największej pojemności.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1