reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 grudnia 2017

Moduł termoelektryczny do chłodzenia diod laserowych i nie tylko

Laird zaprezentowało swoje nowe, niewielkie moduły termoelektryczne o wymiarach zaledwie 13 na 13 mm. Są w stanie zaoferować moc do 10 W, umożliwiając skuteczną stabilizację temperatury.
Firma Laird zaprezentowała termoelektryczne moduły OptoTEC. Zaprojektowane zostały w myślą o diodach laserowych, detektorach IR, pompach laserowych czy też transceiverach optycznych. Oferować mają świetną wydajność, przy zachowaniu niewielkich gabarytów.

Całość udało się zamknąć w obudowie o wymiarach 13 na 13 mm. Oferować mają przy tym moc do 10 W. Mają tym samym świetnie współpracować z delikatnymi komponentami optycznymi, pomagając w odpowiedniej stabilizacji temperaturowej.

Wykorzystywane mogą być do ustabilizowania temperatury diody laserowej do temperatury około 25 stopni Celsjusza, z odchyleniem tylko 0.5 stopnia. Moduł może pracować jednak bez problemu dwukierunkowo. Po zmianie polaryzacji może ogrzewać diodę. Będzie to przydatne w aplikacjach, które muszą pracować na zewnątrz, będąc narażone na niskie temperatury.

OptoTEC mają być oferowane w wielu różnych wariantach, ze względu na ich konfigurację, wykończenie powierzchni, itd. Zbudowane zostały w oparciu o ceramikę z tlenku aluminium o dobrych właściwościach przewodzących ciepło, a także półprzewodzącym kompozycie bizmutu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2