reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 grudnia 2017

4-kanałowy wzmacniacz auto o wyraźnie niższym zużyciu energii

Nowy wzmacniacz audio klasy D od Toshiby zapewniać ma dobrą jakość dźwięku. Posiada liczne funkcje dodatkowe, w tym diagnostyczne. To co jednak go wyróżnia, to o 90% mniejsze zużycie energii, od wzmacniaczy klasy AB.
Firma Toshiba Electronics przedstawiła układ oznaczony symbolem TCB701FNG. Jest to 4-kanałowy, liniowy wzmacniacz audio klasy D. To co ma go wyróżniać to bardzo niskie zużycie energii. Potrzebuje zaledwie 10% tego, czego wymagają konwencjonalne wzmacniacze klasy AB.

Na tym jednak nie kończą się zalety tego układu. Jak zapewnia producent, BOM gotowej aplikacji ma być o połowę niższy, niż w przypadku konkurencyjnych wzmacniaczy klasy D. Do tego, poziom emitowanych zakłóceń (EMI) ma być bardzo niski, dzięki czemu nie będzie konieczności stosowania dodatkowego filtrowania.

Z układem komunikować się można za pomocą interfejsu I2C. Dzięki temu otrzymamy min. dostęp do informacji o błędach pracy układu. Zainstalowano tu bowiem funkcje diagnostyczne, które na bieżąco monitorują poprawność pracy układu. Wspierają także gotową aplikację, chroniąc np. głośniki i pozostałe elementy aplikacji.

Dodatkowe funkcje to np. ochrona nad- i podnapięciowa, przeciwzwarciowa, termiczna oraz system redukujący szum od wysokich częstotliwości, w tym tłumienie zakłóceń od GSM. Sam wzmacniacz zamknięto w obudowie HSSOP-36. Zasilany ma być napięciem od 6 do 18 V. Maksymalna obsługiwana moc to 4x 49 W. Kompatybilny jest z głośnikami o impedancji już od 2 Ω.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 21 2018 11:24 V11.9.8-1