reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 13 grudnia 2017

Wszechstronny sensor kątowy 0-360 stopni

Nowy sensor pozycji kątowej od Allegro MicroSystems zapewniać ma wysoką precyzję oraz małe opóźnienia. Producent przyłożył sporą wagę do niezawodności, dzięki czemu sensor odnajdzie się także w aplikacjach motoryzacyjnych.
Firma Allegro MicroSystems Europe zaprezentowała swój nowy sensor mierzący kąt w zakresie od 0 do 360 stopni. Zapewnia wysoce precyzyjny pomiar bezkontaktowy pozycji kątowej, bazując na technologii CVH („Circular Vertical Hall ”).

Układ oznaczony został symbolem A1330 i posiadać ma architekturę układu SoC. W strukturze znajdziemy tutaj dedykowany front-end CVH, jednostkę DSP i sterownik wyjścia, generujący sygnał analogowy lub PWM.

Oferowany ma być w dwóch wariantach: pojedynczym lub podwójnym, dla aplikacji które wymagają większej precyzji i niezawodności. Układ może być programowo kalibrowany. Dane o tej kalibracji przechowywane są we wbudowanej pamięci EEPROM.

Przeznaczeniem mają być różnego rodzaju aplikacje, w tym motoryzacyjne, gdzie wymaga się dużej precyzji w ustalaniu pozycji kątowej dla pomp, silników i innych obrotowych elementów wykonawczych, a także małych opóźnień. Producent projektując sensor przykładał dużą wagę do niezawodności, co sprawia, że sensor ten może być wykorzystany w bardziej wymagających systemach pod względem bezpieczeństwa.

A1330 dostępny ma być w obudowie TSSOP-8.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1