reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 grudnia 2017

Samoszyfrujące się dyski NVMe SSD

Nowa seria XG5-P to jeszcze większa pojemność i nawet o 55% większa wydajność. Oferować mają szybką pracę, ale też wysoki poziom bezpieczeństwa.
Firma Toshiba Memory Europe rozszerza swoją linię produktową XG5 o nową serię modułów dysków NVMe SSD – XG5-P. Seria ta oferuje powiększoną pojemność w stosunku do innych przedstawicieli tej linii, a także poprawioną wydajność.

Nowe moduły pamięciowe cechować się mają o 55% lepszą efektywnością przy zapisie i odczycie. Skutkuje to osiąganiem prędkości odczytywania rzędu 3000 MB/s przy odczycie sekwencyjnym, jak również prędkością zapisu 2200 MB/s przy zapisie sekwencyjnym. Wydajność IOPS wynosić ma 320000 i 265000, odpowiednio dla odczytu i zapisu.

Warto dodać, że prędkości te udaje się osiągnąć przy zużyciu energii na poziomie 60 mW. W module M.2 2280 o grubości zaledwie 2.23 mm udało się zmieścić nawet 1 TB. Oferowane mają być także komponenty o pojemności 2 TB.

W ofercie mają być dostępne dyski samoszyfrujące się (SED - „Self-encrypting drive”), wspierające TCG Opal Version 2.01, zachowujące wspomnianą wysoką efektywność pracy. Zastosowaniem mają być różne aplikacje biznesowe, gdzie istotną wagę przykłada się do bezpieczeństwa. Moduły pracować mają z interfejsem PCI Express Gen3 x4.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1