reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 grudnia 2017

Mocne LED-y UV do sterylizacji

Nowe diody UV-C od LG Innotek mają być pierwszymi w swojej klasie, oferując dużą moc wyjściową, bijąc tym konkurentów na głowę. Jest to zasługa innowacyjnej budowy, która zapewnia dużą wydajność, ale też trwałość komponentów.
Firma LG Innotek opracowała mocne diody LED emitujące światło UV-C. Komponenty te cechują się mocą 100 mW (typowe komponenty tego typu osiągają moc wyjściową na poziomie zaledwie 2 mW, jak podaje producent). Mają to być pierwsze w swojej klasie tak mocne komponenty, przeznaczone do aplikacji związanych ze sterylizacją metodą optyczną.

Komponenty te emitują światło ultrafioletowe o długości fali od 200 do 280 nm. Światło takie dość dobrze nadaje się na potrzeby sterylizacji. Zbudowane zostały w oparciu o ciekawą, pionową strukturę epitaksjalną.

Dzięki tej strukturze udało się zmaksymalizować efektywność pracy diody LED, zwiększając moc wyjściową, pozwalając jednocześnie na sprawne odprowadzanie ciepła. Umożliwia to wydajną, stabilną i bezpieczną pracę diody.

Jak podaje producent, żywotność tego komponentu wynosić ma nawet 100 tysięcy godzin. Zastosowaniem mogą być oczyszczacze wody lub powietrza, klimatyzacja w budynkach i samochodach, itd.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1