reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 30 listopada 2017

Sensory FIR o wielu zastosowaniach

Nowe sensory FIR od Melexis cechują się dużą dokładnością i świetną stabilnością. Są to niemal gotowe do użycia sensory, które można będzie wykorzystać niemal w dowolnej aplikacji.
Firma Melexis zaprezentowała swoje nowe sensory FIR (dalekiej podczerwieni - „Far Infrared), oparte na autorskiej technologii Melexis. Czujniki umożliwiać mają wykrywanie ciepła emitowanego przez dowolny obiekt. Pierwszy z nowej linii oznaczono symbolem MLX90632.

Układy oparto na miniaturowych układach scalonych termostosu CMOS. Pozwoliło to na stworzenie sensorów o bardzo małych rozmiarach. Całość udało się zmieścić w obudowie QFN o wymiarach 3 na 3 mm.

W środku znajdziemy oprócz samego czujnika, także dedykowany układ do przetwarzania sygnałów, interfejs cyfrowy i elementy optyczne. Optyka zapewniać ma wąskie pole widzenia, zwiększając precyzję sensora. Dzięki powyższym, zastosowanie tego komponentu będzie łatwe i nie powinno nastręczać problemów. Wpłynie to też na czas tworzenia gotowych aplikacji.

Sensory mogą być stosowane w wielu różnych aplikacjach: sprzęcie domowym, urządzeniach komercyjnych, komputerowych, itd. Cechować je ma duża dokładność i stabilność (przy zmianach temperatury, także tych o płynnych). Cecha ta ma stanowić ważną zaletę na tle rozwiązań konkurencyjnych, jak podkreśla producent.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2