reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 listopada 2017

Wydajna i spora konwersja w dół

Nowe konwertery Rohm pozwolą stworzyć wydajne, efektywne i małe zasilacze jednostopniowe. Świetne nadają się do zasilania np. sensorów, mogąc pracować z sieciami 48 V (które znaleźć można np. w autach hybrydowych).
Firma Rohm zaprezentowała nowe konwertery DC/DC w formie układu scalonego, pozwalające budować aplikacje o dużym stopniu obniżania napięcia. Dzięki nim możliwe będzie zbudowanie wydajnego zasilacza generującego napięcie 3.3 V z napięcia dochodzącego do nawet 60 V. Wszystko przy zachowaniu bardzo dobrej efektywności.

Nowe konwertery oznaczone zostały symbolem BD9V100MUF-C. Wykorzystują one autorską technologię producenta: Nano Pulse Control. Wykorzystuje ona procesy BiCMOS i umożliwiać ma kontrolę z wykorzystaniem bardzo szybkich impulsów. Pozwala to na sprawną pracę w czasie nie przekraczającym 9 ns.

Częstotliwość przełączania wynosi około 2 MHz. Układ stworzono z myślą o pracy w systemach 48 V (np. w hybrydach). Specjalna konstrukcja sprawia, że ilość komponentów zewnętrznych jest ograniczona, lub są one mniejsze (cewki, kondensatory). Sprawi to, że aplikacja na płytce PCB będzie zajmować mniej miejsca, a ona sama będzie tańsza.

Układ może się świetnie nadawać przy budowie niewielkich zasilaczy, przeznaczonych dla sensorów i innych elementów, które zwykle wymagają napięć nie większych niż 5 V. Prostszy, jednostopniowy zasilacz to większa efektywność, mniejszy koszt i większa niezawodność.

Konwertery pojawić się mają na rynku w grudniu 2017.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1