reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 listopada 2017

Sensor CMOS 7.42 Mpx, dla systemów ADAS

Nowe sensory obrazu od Sony cechują się świetną, bardzo dużą rozdzielczością i możliwością pracy z prędkością 40 FPS. Dzięki temu odczytamy wiele szczegółów, np. znaki odległe o 160 metrów.
Firma Sony Semiconductor zaprezentowała swój nowy sensor o dużej rozdzielczości, sięgającej ponad 7.4 Mpx. Jest to sensor formatu 1/1.7 typu CMOS. Pozwala on znacznie podnieść możliwości systemów ADAS, dzięki wychwytywaniu większej ilości szczegółów, z większej odległości.

Sensor umożliwia przechwytywanie obrazów o rozdzielczości 3849 na 1929 pikseli, przy prędkości 40 FPS. Sam sensor oferowany jest w obudowie o wymiarach 13.23 na 9 mm. Oznaczony został symbolem IMX324.

Jak podaje producent, dzięki temu sensorowi możliwe będzie wychwytywanie wielu szczegółów z dużej odległości. Przykładowo, możliwe będzie odczytanie znaków drogowych z odległości nawet 160 metrów.

Tryb „pixel binning mode” pozwala na przechwytywanie wyraźnych obrazów nawet w słabym świetle, zwiększając czułość pracy sensora do 2666 mV. Pozwoli to odczytać sylwetkę pieszego (lub innych przeszkód na drodze pojazdu) przy słabym świetle, nawet 0.1 lux. Wbudowana funkcje przechwytywania obrazów w dwóch ekspozycjach sprzyja również pracy przy scenach o dużym kontraście jasności (np. wyjazd z tunelu).

Sensory są kompatybilne z procesorami obrazu z linii EyeQ4 i EyeQ5, opracowanymi przez Mobileye dla motoryzacyjnych systemów ADAS. Sensory te posiadać mają także stosowną kwalifikację motoryzacyjną (AEC-Q100).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1