reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 listopada 2017

Stabilne regulatory motoryzacyjne do systemów 48V

Firma Ricoh stworzyła nowe regulatory, które stanowić mają trwałe i stabilne źródło zasilania, pozwalając jednocześnie na uproszczenie sekcji zasilającej w coraz chętniej stosowanych motoryzacyjnych sieciach 48 V.
Coraz częściej można się spotkać z sieciami 48 V w zastosowaniach motoryzacyjnych. Dawać ma to nowe możliwości w tworzeniu aplikacji. Dotyczy to nie tylko samochodów elektrycznych lub hybrydowych, ale też coraz częściej napędzanych jednostkami spalinowymi.

Firma Ricoh postanowiła wzbogacić swoją ofertę komponentów zasilających o nowe regulatory napięciowe, stworzone z myślą o zastosowaniach motoryzacyjnych i sieciach 48 V. Mowa tu o nowych regulatorach oznaczonych symbolami R1560 i R1561.

Główną zaletą pierwszego z nich ma być bardzo niskie zużycie energii, wynoszące zaledwie 3 uA, co pozwala maksymalnie oszczędzić baterię/akumulator. Główną zaletą drugiego ma być świetna odpowiedź czasowa, jednak kosztem większego zużycia energii (20 uA).

Oba operować mogą z napięciami do 60 V (wartość zalecana, maksymalna do 80 V). Dzięki temu możliwe jest uproszczenie sekcji zasilającej, poprzez zamianę dwóch stopni na jeden. Temperatura pracy zawiera się w przedziale od -40 do 125 stopni Celsjusza.

Dokładność ustalania wartości wyjściowych to około 0.8%. Dryft temperaturowy ma być nie większy niż 100 ppm/K. Regulatory te mogą więc pracować jako wysoce niezawodne i stabilne źródła zasilania. Oferowane mają być w obudowach HSOP-6J i TO-252-5-P2.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2