reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 listopada 2017

EEPROM single-wire z funkcją zdalnej identyfikacji

Nowa pamięć EEPROM od Microchip została stworzona z myślą o praktycznym zastosowaniu jej, jako elementu wspomagającego funkcje identyfikacyjne lub autoryzacyjnej. Mała budowa sprzyja zastosowaniu w niewielkich aplikacjach.
Firma Microchip zaprezentowała swój nowy układ, oznaczony symbolem AT21CS11. Jest to niewielki układ pamięci EEPROM („Electrically Erasable Programmable Read-Only Memory”), zaprojektowany z myślą o zastosowaniu jako element funkcji identyfikacyjnej i autoryzacyjnej.

Pamięć jest niewielkich rozmiarów. Zasilana może być napięciem od 2.7 do 4.5 V. Pojemność tej pamięci to około 1 kB; 256 bajtów w czterech sekcjach. Zawrzeć tu również może 64-bitowy numer seryjny i 128 kB na dodatkowe elementy programowalne.

Ta dodatkowa pamięć ma umożliwiać przechowywanie unikalnych danych identyfikacyjnych lub parametrów dla pracy aplikacji. Dane w pamięci możemy w prosty sposób zablokować. Układ komunikuje się z jednostką nadrzędną za pomocą szeregowego interfejsu jednoprzewodowego (SI/O), który służy zarówno komunikacji, jak i zasilaniu komponentu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2