reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 listopada 2017

Udane połączenie Altia HMI i MCU od Cypress

Nowe kompleksowe rozwiązanie wspomagające tworzenie zaawansowanych interfejsów HMI dla systemów motoryzacyjnych opracowane zostało wspólnie przez Altie i Cypress Semiconductors.
Altia i Cypress Semiconductors wspólnie opracowały nowe rozwiązanie, pozwalające znacznie usprawnić proces tworzenia nowoczesnych, wysoce rozbudowanych i ładnych graficznych interfejsów użytkownika (HMI). Mechanizmy generowania kodów HMI od Altia w pełni wspierają i wykorzystują możliwości oferowane przez mikrokontrolery (32-bitowe o architekturze RISC) Cypress z rodziny Traveo.

Jak zapewniają obaj producenci, rozwiązanie to jest chętnie wybierane przez wielu producentów. Opisywane jest jako świetne narzędzie, pozwalające szybko i tanio zbudować wyrafinowane rozwiązania HMI, wykorzystując świetną grafikę i zaawansowaną funkcjonalność dla różnych instrumentów, wyświetlaczy HVAC i HUD.

Mikrokontrolery Traveo są jednostkami RISC 32-bitowymi opartymi na rdzeniach Cortex-R5, taktowane z częstotliwością 240 MHz. Dzięki wysokiej wydajności, oferują możliwość generowania grafiki wysokiej jakości. Pomagają w tym wbudowane silniki grafiki 2D i 3D. Otrzymujemy więc świetnej jakości obraz, przy sporych oszczędnościach zasobów głównej jednostki, pamięci, itd.

Mechanizm DeepScreen od Altia został specjalnie zoptymalizowany do pracy z rodziną MCU Traveo, mogąc w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferować ma ta platforma. Ma to być kompleksowe rozwiązanie w formie jednego modułu o dużych możliwościach konfiguracyjnych i funkcjonalności. Generowany w ten sposób jest wysokiej jakości kod w języku C, mający przyśpieszyć proces tworzenia interfejsów HMI w systemach motoryzacyjnych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2