reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 listopada 2017

Wysoce skalowalna platforma sensora obrazu

Nowoczesna platforma dla motoryzacyjnych systemów wizyjnych od ON Semiconductor. Oferować ma funkcje zapewniające wyraźny, czytelny obraz niemal w każdych warunkach, dzięki (U)HDR i LFM, oraz nowoczesnej architekturze.
Firma ON Semiconductor opracowała nową platformę sensora obrazu, opartą na projekcie 3 um. Stworzono ją z myślą o zastosowaniach w nowoczesnych, zaawansowanych motoryzacyjnych systemach wizyjnych (np. lusterka elektroniczne) i asystowania kierowcy (ADAS). Z powodzeniem odnajdzie się także w systemach autonomicznego kierowania pojazdami.

Platforma ta przedstawiona została jako Hayabusa. Dzięki niej projektanci rozwiązań motoryzacyjnych będą mogli z powodzeniem spełnić wymogi stawiane przez standardy ADAS, jak np. NCAP 2020. Wspierać ma nowe funkcje i rozwiązania, które dopiero mają wejść na rynek (np. wspomniane lusterka elektroniczne, czy też systemy widzenia panoramicznego, wsparte technologią niwelowania migotania – LFM – przydatne w dzisiejszych czasach, gdyż coraz więcej świateł w samochodach oparte jest na diodach LED).

Hayabusa wspierać ma także inne nowoczesne technologie, jak np. (Ultra)HDR. Zastosowano tu najlepsze rozwiązanie znane z innych dziedzin, by stworzyć platformę nowoczesną, dającą świetny obraz i spełniającą nowe, rygorystyczne standardy motoryzacyjne, jak zapewnia producent (w tym np. ASIL-C).

Zastosowana nowoczesna architektura zapewniać ma bardzo szeroki zakres dynamiczny (120 dB, wspierane przez LFM HDR, pozwalając zachować wyraźny obraz nawet w najbardziej wymagających sytuacjach. Równolegle pracujące funkcje LFM/HDR zapewniać mają wysoki poziom niezawodności, a tym samym bezpieczeństwa.

Platforma ta obejmuje także inne ciekawe rozwiązania. Wśród nich jest funkcja, która pozwala na bieżąco, w czasie rzeczywistym wychwytywać błędy w pobieranym obrazie i je korygować.

Pierwszym sensorem w ramach nowej platformy ma być komponent oznaczony symbolem AR0233. Oferować ma rozdzielczość 2.6 Mpx, pozwalając na przechwytywanie obrazów z częstotliwością 60 FPS. Oferuje on wsparcie dla wszystkich zaawansowanych funkcji Hayabusa, w tym wspomniane (U)HDR oraz LFM.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1