reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 października 2017

Sterownik audio klasy D ze zoptymalizowaną obsługą tranzystorów GaN

Sterownik ten dedykowany jest do sterowania tranzystorami MOSFET w technologii GaN. Dzięki temu ma się wyraźnie poprawić jakość dźwięku w aplikacjach audio, dzięki mniejszemu jitterowi.
Firma Peregrine Semiconductor (jeden z pionerów technologii SOI RF), należąca do Murata, zaprezentowała swój nowy układ UltraCMOS – PE29102. Oferować ma możliwość przełączania z częstotliwością do 40 MHz, pozwalając wyciągnąć maksimum korzyści z technologii GaN, jak zapewnia producent.

Zastosowaniem miałyby być min. wzmacniacze audio klasy D. Dzięki możliwościom oferowanym przez ten sterownik (możliwość superszybkiego przełączania wydajnych tranzystorów MOSFET GaN), zmniejszyć miałyby się jitter, zaś jakość dźwięku audio miałaby ulec wyraźnej poprawie.

Układ ten pracować może zarówno w konfiguracji półmostka, jak i pełnego mostka. Oferować ma możliwość konfiguracji czasu martwego z wykorzystaniem rezystora. Pozwolić ma to na zachowanie większej integralności z sygnałem wejściowym audio, jak czytamy w notatce producenta.

Znajdziemy tu także obsługę konfiguracji BTL. Wydajność prądowa układu wynosić może 2 A. Obsługiwane są napięcia do 60 V, a na bramce do 6 V. Układ dostępny ma być w obudowie „flip-chip die” o wymiarach 2 na 1.6 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2