reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 października 2017

Moduły SXGA od Sony, czyli prosta migracja z CCD

Nowe moduł od Sony zapewnić mają prostą migrację z technologii CCD na GSCMOS. Nie wymaga się bowiem modyfikacji architektury gotowych rozwiązań. Otrzymamy jednak znacznie lepszą jakość obrazu.
Sony Europe Image Sensing Solutions zaprezentowała swoją nową serię modułów SXGA: moduły kamer XCG-CG160. Zbudowane zostały w oparciu o nowoczesne sensory IMX273 typu 1/3. Stanowić mają zastępstwo dla elementów opartych o sensory CCD: IXC445.

Sensory te wspierać mają standard GigE, mogąc pracować z prędkością 75 FPS przy przechwytywaniu obrazu czarno-białego, bądź w 8-bitowej palecie kolorów, w rozdzielczości SXGA. Sensory czarno-białe mają być dostępne już teraz. Na wersje wspierające kolor trzeba będzie jednak poczekać do grudnia 2017.

Nowe moduły XCG-CG160 mogą zapewnić prostą migrację z technologii CCD na GSCMOS, bez konieczności kosztownego usprawniania lub zmieniania architektury gotowych już rozwiązań. Zastosowaniem ma być robotyka, druk, systemy inspekcji, medyczne i logistyka.

Nowy sensor, oparty na nowszej technologii to spore usprawnienia, a co za tym idzie wyraźna poprawa obrazu. Mowa tu o dużej poprawie czułości, zakresu dynamicznego, a także lepszej redukcji szumów, itd. Znajdziemy tu też dodatkowe funkcje, jak np. detekcja martwych pikseli, co pozwoli na odpowiednie ich zakrycie. Moduły pojawić się mają w styczniu 2018.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1