reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 października 2017

Wszechstronny zasilacz o małym zużyciu spoczynkowym

Helix Semiconductors przedstawiła elastyczny i bardzo efektywny zasilacz, który jest w stanie zredukować napięcie z 48 V do zaledwie 1.5 V, zachowując przy tym sprawność sięgającą 97%.
Firma Helix Semiconductors zaprezentowała swój nowy układ zasilacza DC/DC, oferowany w formie malutkiego modułu. Oznaczony został symbolem HS200. Cechuje się nie tylko świetną sprawnością, ale także bardzo niskim zużyciem energii w trybie oczekiwania (‘standby’).

W ostatnim wypadku zużycie kształtuje się w okolicach zaledwie 0.5 mW. Przebija więc 10-krotnie wymagania „Zero Power”, czyli wymagane zużycie nie przekraczające 5 mW. Jest też bardzo efektywny.

W przypadku dostarczenia mocy około 2.6 W, sprawność sięgać ma nawet 97%. Jednak wraz ze wzrostem mocy, sprawność nieco spada do poziomu 90%, przy maksymalnej mocy 15 W. Jak zapewnia producent, wysoka sprawność utrzymuje się w niemal pełnym zakresie obciążenia, od pełnego do 5%.

Układ ma być zasilaczem bardzo elastycznym. Napięcie wejściowe może wynieść do 48 V, przy czym układ jest w stanie zmienić je na wartości nawet bardzo małe, oferując na wyjściu napięcie zaczynające się od 1.5 V.

Zasilacz ten oparto na autorskiej technologii producenta redukcji napięcia: MuxCapacitor. HS200 wykorzystuje trzy stopniowy proces, odpowiednio dzieląc napięcie, zmniejszając jego wartość. Co ciekawe, moc możemy otrzymywać po każdym z tych stopni, aż do uzyskania mocy 15 W.

Zastosowaniem nowego zasilacza Helix Semiconductors mają być aplikacje PoE, telekomunikacyjne, a także pojazdy elektryczne i hybrydowe – wszędzie tam gdzie wykorzystuje się sieci zasilające od 12 do 48 V.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1