reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 października 2017

Efektywny wielokanałowy sterownik silników unipolarnych

TEE opracowało nowy sterownik silników unipolarnych, wykorzystujący technologię BiCD 130 nm. Uwagę zwracają przemyślane funkcje zabezpieczające i duża wydajność, na poziomie nawet 1.5 A na kanał.
Firma Toshiba Electronics Europe zaprezentowała układ oznaczony symbolem TB67S111PG. Jest to scalony, wielokanałowy sterownik silników unipolarnych i nie tylko. Oferować ma cztery kanały. Każdy z nich posiada wbudowany tranzystor MOSFET.

Dzięki temu możliwe ma być efektywne sterowanie każdym kanałem niezależnie, pozwalając na sprawne opracowywanie aplikacji sterowania cewkami i silnikami unipolarnymi. Układ oparto na najnowszej technologii producenta: wysokonapięciowym procesie dla analogowych układów mocy: BiCD 130 nm.

Uwagę zwraca też niemała wydajność sterownika. Jest on w stanie dostarczyć prąd o natężeniu do 1.5 A przy napięciu 80 V, dla każdego kanału. Jest to między innymi zasługa niskiej rezystancji Rds(ON), na poziomie 0.25 Ω. Dzięki temu układ nie generuje dużych strat i w mniejszym stopniu się nagrzewa.

Nad bezpieczeństwem pracy czuwają wbudowane funkcje zabezpieczające, w tym: termiczna i nadprądowa. Po pewnym czasie od zadziałania układ zostaje zresetowany, wracając do normalnej pracy. Do dyspozycji projektantów oddano także specjalne wyjście informujące o przegrzaniu komponentu.

Całość zapakowano w obudowę DIP16-P-300-2.54A typu H-frame, dzięki której odprowadzanie ciepła ma być skuteczniejsze.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2