reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Komponenty | 29 września 2017

Intel prezentuje nowe procesory Intel Core

5 października 2017 r. na rynku pojawi się nowa rodzina procesorów Intel Core ósmej generacji do komputerów stacjonarnych. Powstała z myślą o graczach, twórcach treści i miłośnikach overclockingu.
- Użytkownicy mają do dyspozycji szeroką gamę opcji wydajnościowych w postaci procesorów linii „K” z odblokowanym mnożnikiem, które zapewniają maksymalną elastyczność dostosowywania wydajności procesora na każdym poziomie i obsługę nawet 40 linii PCIe 3.0 z myślą o rozbudowie grafiki, pamięci masowej i modułu wejścia-wyjścia systemu. Zaprezentowanym układom towarzyszą nowe płyty główne oparte na chipsecie Intel Z370. Nowa rodzina modułów to także pierwszy w historii 6-rdzeniowy procesor Intel Core i5 i 4-rdzeniowy procesor Intel Core i3 – informuje Intel w komunikacie prasowym.

Jak podkreśla producent, dzięki technologii Intel Turbo Boost 2.0 maksymalna częstotliwość pracy jednego rdzenia w trybie turbo sięga 4,7 GHz, co z kolei pozwala na komfortową pracę w aplikacjach jednowątkowych. Dla wielowątkowych aplikacji Intel Turbo Boost 2.0 również dostarcza znaczącego wzrostu wydajności.

W porównaniu z procesorami Intel Core siódmej generacji, nowe układy pozwalają zwiększyć liczbę klatek wyświetlanych na sekundę nawet o 25% w popularnych, wymagających grach

Procesory Intel Core ósmej generacji do komputerów stacjonarnych pozwalają też szybciej tworzyć treści. Dzięki nim edytowanie sferycznych filmów w rozdzielczości 4K jest nawet o 32% szybsze niż przy użyciu procesorów poprzedniej generacji. Co więcej, nowa rodzina procesorów pozwala edytować treści nawet o 65% szybciej niż przy użyciu 3-letniego komputera PC.

Procesory Intel Core ósmej generacji z serii „K” (z odblokowanym mnożnikiem) można podkręcać do wyższych poziomów niż urządzenia poprzednich generacji. Intel wprowadził w nich nowe funkcje, w tym indywidualne podkręcanie rdzeni, maksymalne przyspieszenie pamięci do 8400 MT/s, kontrolę opóźnień pamięci w czasie rzeczywistym, rozszerzoną kontrolę obniżania napięcia układu PLL, zoptymalizowane dostarczanie zasilania do obudowy oraz zaktualizowane funkcje Intel Extreme Tuning Utility i Intel Extreme Memory Profile.

Z kolei nowy chipset Intel Z370 zapewnia lepsze dostarczanie mocy, umożliwiające nowym procesorom 6-rdzeniowym osiągnięcie maksymalnej wydajności. Optymalizuje też dostarczanie zasilania do obudowy na potrzeby podkręcania i przekierowywania pamięci. Czołowi dostawcy udostępnią ponad 50 nowych konstrukcji płyt głównych i systemów.

Źródło: Intel

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1