reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 września 2017

Moduł łączący WiFi i Bluetooth, by zredukować zużycie energii

Nowy układ łączy w sobie obsługę WiFi oraz Bluetooth, także w najnowszym standardzie 5.0, jednocześnie. To co jednak ma go wyróżniać, to bardzo niskie zużycie energii, nawet 80% niższe niż w rozwiązaniach konwencjonalnych.
Firma Cypress Semiconductor zaprezentowała swój nowy scalak, oznaczony symbolem CYW43012. Jest to niewielki układ, stanowiący moduł, łączący w sobie funkcje obsługujące WiFi oraz Bluetooth.

Stworzony został z wykorzystaniem technologii 28 nm i nowoczesnych silników obsługujących wspomniane standardy. Jak zapewnia producent, układ ten pozwoli na znaczną redukcję zużywanej energii w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych. Przy odbieraniu, zużycie energii może być o nawet 70% niższe, zaś przy wysyłaniu danych (w trybie nadawczym) może być mniejsze nawet o 80%.

Obsługiwać ma sieci IEEE 802.11a/b/g/n oraz 802.11ac. Pozwoli to na bezproblemową współpracę z większością urządzeń dostępnych na rynku (np. access-point’ami), wykorzystując standardowe tryby pracy.

Układ ten zapewniać ma także wsparcie dla wyższych przepustowości, a także dodatkowych funkcji zabezpieczających. Jest w stanie też pracować w trybie dwupasmowym, wspierając pasma 2.4 GHz oraz 5 GHz. Bez problemu poradzi sobie także jednocześnie z sieciami Bluetooth oraz Bluetooth Low Energy, także w wersji 5.0.

Moduł ten posiadać też wsparcie dla platform Cypress oraz aktualnych narzędzi, jak np. platforma IoT WICED Studio.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2