reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 września 2017

Kolorowe TFT z interfejsem SPI dla urządzeń przenośnych

Te niewielkie moduły kolorowych wyświetlaczy LCD TFT mogą dobrze odnaleźć się w aplikacjach przenośnych. Ciekawostką jest tu wygodny w obsłudze, nawet przez słabsze MCU, interfejs SPI.
Firma andresDX zaprezentowała swoje nowe, niewielkie wyświetlacze TFT, które wyposażono w przyjemny w obsłudze interfejs SPI. Dzięki temu będzie można łatwo wzbogacić urządzenia przenośne o kolorowy wyświetlacz LCD TFT.

O ofercie producenta pojawiły się dwa takie wyświetlacze o przekątnej 1.44 i 1.77 cala. Zastosowanie interfejsu SPI pozwoli na uproszczenie gotowej aplikacji, a tym samym pewne oszczędności, zarówno w zajmowanym miejscu, jak i BOM.

Moduły wyświetlaczy cechują się ponadto małą grubością, około 2.5 mm. Dzięki temu mogą dobrze wpasować się w nawet małe urządzenia przenośne. Większy z wyświetlaczy oferować ma kontrast na poziomie 700 i jasność do 280 cd/m2.

Mniejszy z wyświetlaczy oferuje kontrast 350 i jasność około 120 cd/m2. Pobierać mają prąd o natężeniu około 3 mA, co świetnie współgra z proponowanym zakresem zastosowań elektroniki przenośnej. Oba wyświetlacze mogą pracować w temperaturach od -20 do 70 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1