reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 25 września 2017

Bardziej kompaktowe i mocne elementy haptyczne od TDK

Nowe elementy od TDK dzięki nowoczesnej budowie obsługiwać mają szeroki zakres napięć, a także częstotliwości pracy. Stanowić mogą ciekawą propozycję przy realizowaniu funkcji haptycznych w nowoczesnych interfejsach HMI.
Firma TDK Epcos wprowadza na rynek, za pośrednictwem Mouser, swoje nowe piezoelektryczne elementy wykonawcze („piezo-actuators”), mające znaleźć swoje zastosowanie w interfejsach człowiek-maszyna (HMI).

Mają stanowić element haptyczny we wspomnianych interfejsach, jako sprzężenie zwrotne informujące użytkownika o stanie maszyny lub aktywacji wybranej funkcji za pomocą drgań. Producent zapewnia o sporych możliwościach konfiguracyjnych tych elementów.

Można na przykład ustawić różne profile pracy tych komponentów. Obsługiwać one mają zakres częstotliwości od 1 Hz do nawet 1000 Hz. Na uwagę zasługuje też ich budowa. Zastosowano tu wielowarstwową strukturę płytek piezo, połączonych z elektrodami miedzianymi.

Dzięki temu układ jest nie tylko efektywne, ale i solidny, tani, a także zdolny do obsługi szerokiego zakresu napięć: od kilku woltów, do nawet 120 V. Każdy z elementów oferowany jest w ceramicznej obudowie z tytanowymi talerzami.

W ofercie będzie można znaleźć trzy rodzaje komponentów: 2.5G, 7G i 15G. Oznaczenia odpowiadać mają maksymalnej sile generowanej przez te elementy. Różnią się też wielkością i zakresem ruchów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2