reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 września 2017

Jeszcze wydajniejsze przełączniki Flyback InnoSwitch

Nowe układy InnoSwitch od Power Integration cechują się usprawnioną konstrukcją i zastosowaniem nowoczesnych technologii. Dzięki temu udało się podnieść ich sprawność do 94%, w szerokim zakresie obciążeń, a także dodać kilka ciekawych funkcji.
Firma Power Integration rozwinęła swoje przełączniki z rodziny InnoSwitch, prezentując trzecią ich generację. Nowe komponenty mają cechować o 2% lepszą sprawnością, pozwalając na osiąganie efektywności rzędu 94%. Udało się to osiągnąć dzięki udoskonaleniom w projekcie układów i redukcji strat o około 25%.

Co ważne, tak wysoką sprawność udaje się utrzymać w szerokim zakresie obciążeń, w różnych warunkach pracy. Nowa rodzina InnoSwitch 3 to przełączniki flyback CC/CV typu offline, w formie pojedynczego układu scalonego.

Dzięki nim możliwe będzie budowanie kompaktowych zasilaczy o mocy do 65 W, które nie będą wymagać ciężkich radiatorów. Mają znaleźć swoje miejsce w nowoczesnych zasilaczach, gdzie dużą uwagę przykłada się do kwestii związanych ze zużyciem energii, sprawnym zarządzaniem ciepłem i niewielkich gabarytów. Dzięki temu, gotowe aplikacje będą mogły bez problemu spełnić wymagania stawiane przez specyfikację EU CoC v5 Tier 2.

W układach tych zastosowano autorską technologię komunikacji cyfrowej FluxLink. Są tu też układy prostowania synchronicznego i kwazi-rezonansowego przełączania, a także precyzyjny układ sprzężenia zwrotnego po stronie wtórnej wraz z dedykowanym kontrolerem.

Rodzina tych układów pozwoli więc na tworzenie zasilaczy bardzo wydajnych, dokładnych i trwałych, bez konieczności użycia transoptorów. Spełniać mają też wymagania CCC, UL oraz VDE. Nie zabraknie tu więc szerokiej gamy funkcji ochronnych i zabezpieczających.

Do dodatkowych można zaliczyć funkcje pozwalające na samoczynne odzyskanie sprawności działania, po wystąpieniu sytuacji awaryjnej, np. zwarcia. Wszystkie komponenty z linii InnoSwitch3 mają posiadać wbudowany tranzystor MOSFET (650 lub 725 V). Dostępne mają być w obudowie InSOP-24.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1