reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 września 2017

Okrągły dotykowy wyświetlacz, który dobrze współpracuje z Androidem

Nowy moduł okrągłego wyświetlacz RGB ma stanowić rozszerzenie dla platformy WaRP7. Dzięki niej prototypowanie i tworzenie nowych aplikacji IoT i urządzeń noszonych będzie sprawniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Farnell element14 zaprezentowało nowy moduł kolorowego wyświetlacza z wbudowanym panelem i interfejsem dotykowym. Oznaczony został symbolem WaRP7. Jest standardowym modułem LCD MIPI ze wsparciem interfejsu DSI oraz I2C. Zaprojektowany został głównie z myślą o współpracy z produktami rodziny WaRP.

W oczy najbardziej rzuca się kształt wyświetlacza: okrągły. Ma średnicę około 32 mm, oferując rozdzielczość 320 na 320 pikseli, w palecie RGB. Zużycie energii przez ten moduł wynosić ma około 226 mW.

Moduł, oraz całą platformę, stworzono z myślą o sprawniejszym prototypowaniu i tworzeniu rozwiązań IoT oraz urządzeń noszonych. Na platformę składa się płytka główna oraz poboczna. Na głównej znajdziemy procesor aplikacyjny NXP i.MX 7, pracujący w towarzystwie rdzeni Cortex-A7 oraz Cortex-M4.

Unikalna heterogeniczna architektura platformy WaRP7 ma stanowić optymalne połączenie niskiego zużycia energii oraz dużych możliwości, pozwalających na uruchamianie bardziej zaawansowanych systemów operacyjnych i lepszych interfejsów użytkownika. Mniejsza płytka zawiera zestaw sensorów i interfejs MikroBus, pozwalającej na dołączanie innych modułów i sprawne prototypowanie.

Wraz z platformą projektanci uzyskują dostęp do odpowiedniego SDK dla systemu Android, co również ma wspomóc w sprawnym opracowywaniu nowych rozwiązań wysokiej klasy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2